BlogAmerika şirket, Amerika şirket türleri - Amerika Şirket

26 Temmuz 2018by amerikasirket

Amerika şirket

Global dünyanın tüm dinamiklerini bünyesinde barındıran Amerika, Amerika Şirket kurulumu işlemleri ile kapılarını yatırımcılara açıyor. Kazançlı bir yatırım ve rüya gibi bir yaşamın anahtarı olan Amerika şirket cazip fiyat koşulları ve yatırım seçenekleri ile yatırımcıları cezbediyor.

Amerika şirket türleri

Yatırımcıların amaçlarına göre değişik formatta Amerika şirket türleri vardır. Kurulum şekilleri ve faaliyet şekilleri birbirine göre farklılıklar gösterir:

Sole Proprietorship Şirket (Esnaf)

En kolay kurulan Amerika şirket türüdür. Şirket sahibi olan kişi tüm şirketten sorumludur. Kimseye evrak ya da rapor sunması gerekmeden tüm işlemleri tek elden yürütebilir.

General Partnership Şirket (Genel Ortaklık Şirket)

İki ya da daha fazla kişiden oluşacak şirketler için uygun olan Amerika şirket türüdür. Amerika şirket türleri arasında ortaklık için uygun hukuki yapıya sahip olan General Partnership Amerika şirket türünde sorumluluk da ortak şekilde dağılmaktadır.

Corporation Inc./Corp. Şirket  (Şirket)

Devletçe tanınan bu şirket türü Amerika şirket türleri içinde tüzel kişiliğe sahiptir. Şahıslardan farklı kişiliği olan bu yapılar şahıslar gibi adli süreçlere tabidir. Şirketin el değiştirmesi durumda da şirket varlığına devam eder.

LLC Şirket (Limited Şirket)

Avantajlı özelliklerin bir araya geldiği bir yapı olan LLC Şirket kişisel sorumlulukları minimuma indirmektedir. Bu şirket üründe sorumluluk şirkete karşıdır. Örneğin franchise zincirinde bir şubeye hukuki süreç başladığında cezai müeyyide sadece şubeyi ilgilendirmektedir. Ana marka ise durumdan etkilenmez. Hukuki olarak yatırımcıları teşvik eden Amerika şirket türleri yatırımcıya güvenli kazanç ortamı sunar.

amerika şirket

Amerika şirket kurma için gerekli belgeler

Amerika şirket kurmak konusunda 41 yıllık tecrübeye sahip olan Nova Danışmanlık, şirket kurulumu sürecinde ve sonrasında yatırımcılara kusursuz hizmet desteği vermektedir.  Amerika şirket kurma için gerekli belgeler işlemleri başlatma sürecini yürütme Nova Danışmanlık süreci hızlı ve güvenli şekilde yürümektedir. Amerika şirket kurulumu için gerekli belgeler.

  • Şirket ismi listesi (alternatifli)
  • Şirket hisse yüzdeleri
  • Ortaklık isimleri (kimlikleriyle)
  • Yönetici tespiti
  • Register agency tespiti
  • İmza yetkilisinin belirlenmesi

Amerika şirket vergi oranları

Amerika şirket vergi oranları ile yatırımcıları teşvik edici oranlar sunmaktadır. Seçilen Amerika şirket türüne göre farklılık gösteren Amerika şirket vergi oranları yatırımcılar için cazip ve makul düzeydedir. Amerika’da 7 çeşit vergi türü vardır. Eyaletlere göre farklılık gösteren gelir vergisi oranları vardır. Satış vergisi de eyaletlere göre farklılık göstermekte olup bazı eyaletlerde %0 vergi bazı eyaletlerde ise %9 vergi alınmaktadır. Özel tüketim vergisi olarak da bilinen tüketim vergileri bazı ürünler için geçerli olup daha çok sağlı zararlı ürünleri kapamaktadır. Bu vergilerin yanında mülk vergileri, emlak vergileri ve hediye vergileri türleri ile hemen hemen her ülkede uygulana vergi uygulamaları vardır. Ve bu oranlar bazı eyaletlerde %0 orandayken bazı eyaletlerde farklılık göstermektedir.

Amerika ŞirketHakkında
Amerika Şirket bir Nova Group Holding iştirakidir
OfislerimizNerelerdeyiz
https://i0.wp.com/amerikasirket.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png?fit=280%2C142&ssl=1
Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin
Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz
Amerika ŞirketHakkında
Amerika Şirket bir Nova Group Holding iştirakidir
OfislerimizNerelerdeyiz
https://i0.wp.com/amerikasirket.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png?fit=280%2C142&ssl=1
Sosyal Medya HesaplarımızBizi Takip Edin
Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz
WhatsApp chat